Sosyo-kültürel ziyaretler

Sosyo-kültürel ziyaretler, tüm Hareketlilik Projelerimizde ortak bir paydadır.

Hareketlilik hedeflerinden, Asturias’ın ya da İspanya’daki herhangi bir yerin kültürünü, tarihini, geleneklerini… bilmek her zaman her bir proje için Magenta tarafından tasarlanan Programın bir parçasıdır.

ASTURIAS-Hareketlilik Hedefi

Asturias, İspanya’nın doğal cenneti olarak bilinir. Kaderi Asturias olan Projelerin Programında yer alan bazı kültürel ziyaretler şunlardır:

Gijon

Denize Açık Bir Şehir

Gijón tarih, deniz, kültür ve doğa. Romalıların sevdiği bir şehirdir ve bu günlerde Asturias ile deniz arasındaki bağlantı olarak öne çıkmaktadır.

Asturian Kayalıkları: Peñas Cape

Asturias sahili kayalıklarla doludur. Peñas Cape, Asturias da deniz ve dağlar arasındaki sahneyi mükemmel bir şekilde yansıtan korunan bir alandır.

Oviedo. Vetusta Şehri ve Prerromanico Sanatı

Oviedo  sanatçılara ilham kaynağı olmuştur. Kentin, tarihin ve kültürel değerin takdir edilemez anıtlarını koruduğu PreRomanesque’den, giderek katedralleri, heykelleri, meydanları, pazarları, müzeleriyle Asturias’ın sembolü haline gelmiştir…

The Reconquest.
Covadonga and
Cangas de Onís

Asturias’ın dağlarındaki Covadonga Mücadelesi, İspanya’da Yeniden Deneme dönemini başlatmış, Cangas de Onis dahil olmak üzere bu doğal çevre, sadece tarihi önemi ile değil, aynı zamanda Cangas de Onis’deki Roma köprüsüyle ve Covadonga mağarasının ve göllerinin doğal güzellikleriyle de önemini korumaktadır.

Asturias Kıyısı: TheJurassic Alanı.

Ribadesella ve Llanes

Cantabric Deniz Kıyısında, Asturias 200’den fazla sahile ve pitoresk balıkçı köylerine sahiptir. Sahili, Jurassic Coast olarak bilinen alan da kalan dinozorlar için yaşam alanı olarak bırakılmıştır

Asturias Doğal Cennet

Bear rotası  / Sella nehrinde kayak

Asturias’ın doğal cennetini keşfederek doğanın ve manzaranın tadını çıkarın. Bunun için birçok olası etkinlik var; Bunlar arasında Bear Rotası boyunca yürüyüş yapmak veya bisiklet sürmek ya da Sella nehrinde kano yapmak bulunmaktadır