Magenta, 16, 17 ve 18 Aralık tarihlerinde Oviedo-İspanya’da düzenlenen Uluslararası Seminer “Erasmus + Programı kapsamında Başarılı bir Avrupa Projesi Nasıl Hazırlanacağını Öğren” Avrupa’daki tüm kuruluşların katılımıyla gerçekleşti. Seminer, Mobil Projeleri hazırlamak için bilgi ve yeterlilik kazanma fırsatı sundu.

Seminer, başarılı bir proje hazırlamak için sadece ipuçlarını, anahtarları ve fikirleri değil, aynı zamanda aşağıdakileri yapma şansını da sağladı:

  • Çeşitli işbirliklerinin oluşturulduğu bir ağın parçası olmak. Sonuç, ekibimizden uzmanların tavsiyesi ile çeşitli tekliflerin ve müteakip projelerin tartışmasıydı. Her teklif, halkımız tarafından detaylı bir şekilde izlendi. Bu etkinlik sonuçların kalitesi açısından başarılı olmuş ve birçok proje aynı yılın Şubat ayında Erasmus + 2016’da sunulmuştur.
  • Gelecekteki Hareketlilik Projeleri için şirketlerin temsilcileri ile buluşmak. Ayrıca, kişisel iletişim yoluyla projeler için ortaklarla kalıcı ilişkiler kurmak için bir şans olmuştur.
  • Katılımcılar, Magenta tarafından sunulan hizmetlere aşina olma ve kurulumlarımızı ziyaret etme fırsatına sahip oldular. Magenta hakkında, özellikle Uluslararası Ağ ile ilgili olarak ve Hareketlilik Projeleri hazırlama ve uygulama yeteneğimizle ilgili daha fazla şey öğrenebilirler. Tesislere ek olarak katılımcılar, evsahiplerimizi ziyaret etme ve Magenta’nın ekibi ile el ele tutuşma şansına sahip olmuşlardır.