Sosyal medyada düşük vasıflı yetişkinlerin gelişmemiş medya okuryazarlığı yeterliliklerini ve dijital becerilerini geliştirme

Proje

MedLit # 45 +, yetişkin eğitimi alanında, beceri geliştirme, istihdam edilebilirlik ve düşük vasıflı ve düşük işgücü piyasasına dahil olmayı amaçlayan Avrupa Birliği Erasmus + ‘nın desteğiyle finanse edilen bir stratejik ortaklık projesidir.

Hedefler

MedLit # 45 +, düşük vasıflı / düşük vasıflı işsiz yetişkinlerin dijital yeterliliklerini geliştirmeye yöneliktir. Bu araçlar, yenilikçi araçlarla, işe erişimini güçlendirmek için güçlü bir çevrimiçi profesyonel kimlik oluşturmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca, proje, düşük vasıflı / düşük vasıflı işsizlerle çalışan istihdam ve kariyer danışmanları ve / veya ilgili makamlar, kuruluşlar ve şirketler hakkındaki bilgilerini, bunları destekleyici ve orta ile etkileşime geçmek için yeni bir yaklaşım ve araçlar ile donatmayı amaçlamaktadır.

Proje çıktıları

  • 45’in üzerinde düşük vasıflı / düşük vasıflı işsizler için sosyal medya aracılığıyla dijital beceri geliştirme çerçevesinin geliştirilmesi
  • Düşük vasıflı / düşük vasıflı işsizlerin dijital yeterliliklerini geliştirmek için çevrimiçi kaynak platformunun geliştirilmesi ve uygulanması
  • İşsizleri profesyonelce desteklemek için kılavuzun geliştirilmesi ve dağıtımı

Beklenen sonuçlar

Proje tamamlandığında beklenen sonuçlar:

-Yunanistan, İtalya, Portekiz, Romanya ve İspanya’da en az 100 (toplamda) düşük vasıflı / düşük vasıflı işsiz kişi için geliştirilmiş medya ve dijital okuryazarlık becerileri ve yeterlilikleri arttırmak.

-Yunanistan, İtalya, Portekiz, Romanya ve İspanya’da 45’den fazla eğitimli düşük vasıflı / düşük vasıflı işsizler tarafından profesyonel amaçlar için sosyal medya kullanımının arttırılması.

-İşsizlerin 45 yaşın üzerinde (yeniden) entegrasyonunu kolaylaştırabilecek yeni araç ve metodolojilerle donatılmış düşük vasıflı / düşük vasıflı işsizlere destek / istihdam sağlayan / istihdam eden meslek / kariyer danışmanları, PES, MEÖ tedarikçileri, işe alımcılar ve / veya diğer profesyoneller işgücü piyasasında desteklemeli.

-Yunanistan, İtalya, Portekiz, Romanya ve İspanya’daki en az 100 (toplamda) istihdam / kariyer danışmanı ve ilgili profesyonellerin (atölye çalışmaları ve diğer yaygınlaştırma araçları aracılığıyla), kişiye özel olarak sunulan yeni araç ve metodolojileri kullanma konusunda artan bilinç ve bilgi birikimi hedef gruplarına hizmet edilmesi.

Ortaklar

Proje 6 ülke arasında bir ortaklık yoluyla yürütülmektedir:

-Romanya, ANDCTR – Asociatia Nationala de Dezvoltare Devam Ediyor Tineretului din Romanya

-Yunanistan, Kentro Merimnas Oikogeneias Kai Paidiou – KMOP

-Yunanistan, EEO Group S.A.

-Birleşik Krallık, Canary Wharf Consulting Ltd

-İspanya, Magenta Consultoría Projeleri S.L.U

-İtalya, PRISM – Promozione Internazionale Sicilia Mondo

-Portekiz, Sociedade Balikesir de Ensana Lda – SPEL

İletişim

Facebook: https://www.facebook.com/MedLit45/

Linkedin:  https://www.linkedin.com/groups/8655389

Email:  network.medlit45@gmail.com

Proje broşürü

EN_Link al pdf

 

«Avrupa Komisyonu bu yayının yapımına yönelik desteği yalnızca yazarların görüşlerini yansıtan içeriklerin bir onayını teşkil etmemektedir ve Komisyon burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılmasından sorumlu tutulamaz«