Hareketlilik projeleri uygulandı

Hareketlilik projeleri, Magenta’nın son yıllarda uzmanlaştığı alanlardan biridir.

Burada Magenta’nın yönettiği projeleri görebilirsiniz: Leonardo da Vinci ve halen olan  Erasmus + programları.

Hizmetlerimiz

Aktif öğrenme, BİT araçları ve kültürlerarası iletişim becerisi

Nisan 2016 Gijon

Polonyalı eğitimcilerin katılımıyla,  Katılım ve aktif öğrenmeye dayalı metodolojiler Yetişkin Eğitimi Erasmus + hareketlilik kursu KA1 ,Gijon’da düzenlendi.

Amaç, aktif öğrenmenin iletişim ve fikir alışverişine dayalı öneminin farkındalığını arttırmaktır. Derslerden sonra katılımcılar Gijon, Aviles ve Oviedo’da ziyaretler ve kültürel aktiviteler yaptılar.

Yetişkin Eğitimi ve Avrupa Projeleri

Nisan 2016 Gijón

Polonya’dan bir derneğin üyeleriyle yürütülen Erasmus + KA1 Yetişkin Eğitimi hareketliliği kursu Gijon’da yapılmıştır. Dersin amacı katılımcılara görüş ve katılım alışverişini teşvik eden Avrupa projelerini yönetme ve hazırlama araçlarını sağlamaktı. Kültürel ziyaretler Gijon, Oviedo ve Aviles’de gerçekleşti

Anaokulunda Sağlık ve Güvenlik

Mart 2016 Barselona

Antalyan’dan Halide Edip Adıvar anaokulundan  bir grup öğretmenin katılımıyla Magenta tarafından, Erasmus + Hareketlilik Programı KA1 altında olan Anaokulunda Sağlık ve Güvenlik kursu Barcelona´da tamamlanmıştır.

Avrupa Mesleki Eğitimi (Movilidad en el Mercado Laboral)

Mart-Ekim 2016 Asturias

Avrupa’da işçilerin hareketliliğini kolaylaştıran Erasmus + KA1 (MEÖ hareketliliği) hareketlilik projesidir. Polonya’nın Magrig, meslek okulu Oswiata-Lingwista’nadbaltyckie Centrum Edukacji Ltd. ve Gijon ve Oviedo’dan farklı şirketlerde profesyonel dişhekimlerini uygulamak üzere 80 diş hekimi, masaj terapisti ve diş teknisyeninin katılımlarıyla proje yönetilmiştir. Buna ek olarak, öğrenciler haftada üç gün İspanyolca dersleri almıştır ve Gijon, Oviedo ve Aviles’teki en önemli yerleri ziyaret eden Asturias kültürünün derinlikli yönlerini bilerek dil becerilerini geliştirmişlerdir.

Karşılıklı yardım. Hayat Boyu Öğrenme Programı – Leonardo da Vinci (TUI)

Bulgaristan, Türkiye

Magenta’nın İspanyol partneri temsil ettiği Bulgaristan ve Türkiye’nin ortak olduğu bu Yenilik Transferi Projesi, Bhagavat Eğitim Vakfı’nın teşvik ettiği inisiyatifin, sosyal dışlanma riski altındaki gençlerin birkaç gün boyunca öksüz ve “sokak” çocuklarına yardım etme şansına sahip olmaları sayesinde fırsat tanımak anlamına geliyordu. . Gençlerin yardım ettikçe ve anlattıkça hayatlarını değiştirdikleri bir programdır, çünkü bu katılımın gönüllü projelere katılmaları, eğitimlerini yeniden başlatmaları ve işgücü piyasasına erişmeleri anlamında  çok motive olmuşlardır.

T.I.C.T.2: Sürdürülebilir kalkınma için Turizm ve BİT

Asturias

Magenta, bu Leonardo da Vinci hareketlilik projesini yöneten aracı kuruluştu.  İtalya’nın Belluno eyaletinden 8 genç, 11 hafta boyunca, turizm sektöründen aşağıdaki organizasyonlarda staj yaptı: Vetusta Hotel, Recrea Asturias, ANCCP, Görsel-işitsel Astroloji Kümesi, Abba Playa Gijon Hotel ve Mar Violeta Derneği Hepsine Teşekkür ederiz.

İşgücü piyasasıyla olan bu temastan başka, Asturias’taki kalışları, İspanyolca’daki iletişim becerilerinin yüksek düzeyde iyileştirilmesi anlamına geliyordu. 40 saat boyunca Magenta ekibinin yönettiği bir İspanyolca kursuna katıldılar. Bu eğitimin sonunda, hepsinin oral ifadesinde bir C1 seviyesinde İspanyolcası oldu.

Seminov Web2U: Gelecekteki işgücü piyasası için kadınların becerilerini geliştirmek

Mart 2012 Gijón

Mart 2012’de düzenlenen bu seminerde, farklı ülkelerden 17 kadın katıldı: Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, Bulgaristan ve Letonya. Hepsinde de , yeni teknolojiler kullanma konusunda istek yoktu, çünkü sahip olmadıkları özel yeteneklere ihtiyaç duyduklarına ya da iş bulma ve iş piyasasına erişim için işe yaramaz olduklarına inanıyorlardı.

Seminere katılım sayesinde teknoloji dünyasını yaydılar. BİT potansiyelini fark etmelerini sağlayan basit araçlarla başa çıkmak için gereken bilgi ve becerileri edinmişlerdir. Hafta boyunca kendi bloglarını oluşturdular, sanal özgeçmişlerini ve bir video sunumunu, bir portfolyo EUROPASS, Wikis, sosyal ağ hesaplarını vb. geliştirdiler.