Avrupa’nın geleceği için yetişkin eğitiminin yenilikçi yöntemler

Avrupa Projesinin geleceği için yetişkin eğitiminin yenilikçi yöntemleri, Erasmus + programının, yetişkin eğitiminin Avrupa Birliği’nin mevcut sorunlarına cevap vermesi için sunduğu olanaklardan bir yanıttır. Özellikle, Proje sosyal bütünleşmeye odaklanmıştır. Yetişkinlerle birlikte çalışma deneyimi olan dört kuruluş (Polonya, İspanya, İngiltere ve İtalya’dan proje temsilcileri), entegrasyonun toplumsal zorluğuna ve aynı zamanda teşvik etme ihtiyacına karşı ulusötesi bir tepki tanımlamak için deneyimlerini, metodolojilerini, stratejilerini ve yanıtlarını paylaşacaklardır. çeşitlilik ve özgürlüğe yönelik “açık” bir kamuoyunun oluşumu.

Bu hatlarda ilgili farklı ülkelerin temsilcilerini görebileceğiniz projenin ilk toplantımızın fotoğrafına gidiyoruz.

Erasmus +

Erasmus + programı kapsamında «Elektronik becerilerini geliştirmek için üç boyutlu kaynaklar» (proje kodu 2015-1-IT01-KA102-004361) projesinin geliştirilmesi için, Şube 3D baskıdan İtalyan öğrencilerin hareketliliği sayesinde Asturias. Magenta Consultoria Project tarafından yönetiliyor. İtalyan milliyetinin 5 öğrencisi bir projedir. Bu adamlar, 20 Mart’tan 23 Nisan’a kadar bir işten bir zamana kadar değişen moda ve 3D baskı tasarımı alanında öğrenciler.

BYMBE – Genç Anneleri Eğitime Geri Getiriyor

BYMBE laboral.Se sağlamayı hedefleyen dünyaya daha iyi erişim için eğitim veya öğretim döndükten 15 ile 25 yaş arasındaki genç annelere destek amacıyla araçları sosyal hizmet uzmanları, öğretmenler ve eğitimciler için eğitim üretmeyi hedeflemektedir Aşağıdaki hedefler: – Genç annelerin temel eğitimlerini tamamlayarak mesleki eğitimlerini tamamlamaları için teşvik etmek; – Bugüne kadar yaptıkları eğitimi veya eğitimi tamamlamak için onları motive edin; – Erken ayrılmalardan kaçınmak için yeterli destek hizmetlerinin sunumu; – Profesyonel rehberlik ve çocuk bakımı veya oyuncak kütüphanesi hizmetlerinin organizasyonu – Avrupa düzeyinde bu konuyu yayınlayın.

Erken okul terkleri Avrupa seviyesinde ciddi bir sorundur. Eğitime geri dönmek için, bu kadınlar kendi geleceği için eğitimi tamamlama ihtiyacını tanımalı ve eğitimi sonuna kadar yürütmek için özel desteğe ihtiyaç duymalıdır. Bu proje, eğitim projelerinin nihai başarısını sağlamak için iyi uygulamalar oluşturmayı amaçlamaktadır. beceri ve Avrupa düzeyinde eğitim dönmek veya düşük niteliklere sahip bir iş bulmaya çalışıyorlar genç annelerin sorunu çözme izin tecrübe kombinasyonu ile ortakların bir konsorsiyum doğmuş. BYMBE projesi Avrupa Komisyonu tarafından Erasmus + Programı – KA2 – Yetişkinler için stratejik ittifaklar çerçevesinde onaylanmıştır.